Náš tým
vedoucí lékařMUDr. Petr Kos
lékař - specialista v oboru ortopedie a traumatologie
Je vedoucím lékařem kliniky ReGeneo. Od ukončení studií do roku 2022 působil na Klinice dětské a dospělé ortopedie a traumatologie 2. LF UK a FN v Motole, kde byl řadu let vedoucím lékařem dětských ortopedických ambulancí. Od roku 2022 působí jako vedoucí lékař ortopedických ambulancí Diagnostického centra Nemocnice Hořovice, nyní polikliniky Akeso. Odborné zkušenosti získal na řadě tuzemských pracovišť i na zahraničních stážích. Má za sebou bohatou publikační činnost a pravidelně se účastní tuzemských i mezinárodních kongresů. V rámci vědecké činnosti se zaměřil především na problematiku lidské chrupavky a kloubních náhrad. Je členem České společnosti pro ortopedii a traumatologii pohybového ústrojí, Společnosti rehabilitační a fyzikální medicíny, Federace ortopedických protetiků či Ortopedicko-protetické společnosti. Absolvoval mj. kurz myoskeletální medicíny, kurz Sonografie dětské kyčle, kurz Sonografie pohybového aparátu či kurz ultrazvukem navigovaných punkcí.
lékařkaMUDr. Michaela Dimitrovová
LÉKAŘKA V OBORU REHABILITAČNÍ A FYZIKÁLNÍ MEDICÍNA
Rehabilitační lékařka naší kliniky, vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Dříve pracovala v Rehabilitační nemocnici v Berouně, aktuálně je lékařka Rehabilitačního oddělení Nemocnice Na Pleši a působí i na dalším ambulantním pracovišti v Praze. Absolvovala kurz myoskeletální medicíny či Dynamické neuromuskulární stabilizace (DNS), jejichž prvky ráda využívá při práci s klienty, například při terapii akutních bolestí zad. Dále se zaměřuje na neurologické diagnózy. Je členkou výboru Mladých rehabilitačních lékařů. Preferuje celostní přístup k pacientovi, léčbu příčiny obtíží místo následků. Rehabilitaci vnímá jako nástroj ke zlepšení, udržení či navrácení kvality života pacientů. Aktivní pohyb bere jako nedílnou součást každého dne. Ve svém volném čase ráda sportuje a tráví čas v přírodě - nejraději během či procházkou.
Bc. Kateřina Sonntag
Vedoucí fyzioterapeutka / ACCOUNT MANAGER
Po studiu fyzioterapie na fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT získala praxi v několika státních i soukromých rehabilitačních zařízeních. V současnosti se zaměřuje hlavně na ambulantní dospělé i dětské pacienty od 3 let. Specializuje se na pacienty s vertebrogenními obtížemi, léčbu bolestivých a poúrazových stavů, problematiku plochonoží. Zakládá si na komplexně vedené terapii, při které využívá znalosti vývojové kineziologie, principy Dynamické neuromuskulární stabilizace (DNS) dle profesora Koláře, Aktivní segmentální centrace, Mobilizační techniky a techniky měkkých tkání včetně Míčkové facilitace, Kinesiotaping a poznatky z dalších odborných kurzů, například Kurz mobilizací, Komplexní terapie ramene. Dále se věnuje rehabilitaci gastroezofageálního refluxu.
Mgr. Alžběta Anna Šimurdová
Fyzioterapeutka a masérka
Vystudovala obor fyzioterapie na fakultě biomedicínského inženýrství při ČVUT. Na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy poté dokončila obor Aplikovaná tělovýchova a sport osob se specifickými potřebami. Zkušenosti získala na stážích v různých specializovaných rehabilitačních zařízeních, léčebných ústavech a lázních. Při práci s oblibou využívá kombinace více fyzioterapeutických konceptů. Absolvovala například kurz Spirální stabilizace MUDr. Smíška či kurz kineziotapingu. Dále se věnuje relaxačním i sportovním masážím. Ve volném čase má nejraději volejbal a beachvolejbal.
Mgr. Lukáš Kučera
Fyzioterapeut
Vystudoval fyzioterapii na 2. Lékařské fakultě a na fakultě Tělesné výchovy a sportu UK v Praze. Dříve pracoval v Rehabilitační nemocnici Beroun a spolupracoval s fotbalovou akademií Bohemians 1905. Nyní je fyzioterapeutem v Ústavu sportovního a preventivního lékařství a Fitness Clinic, kde dohlíží na správnou techniku cvičení. Specializuje se na sportovce, pacienty s bolestmi zad či poúrazovými stavy, gynekologickou problematiku a pánevní dno, prevenci u dětských pacientů. Rád využívá individuální kombinaci terapeutických konceptů, např. Fasciální Manipulace dle Stecca, metodu L. Mojžíšové, McKenzie, DNS, kinesiotaping, respirační a viscerální fyzioterapii. Rád také využívá laserovou léčbu a další moderní metody. Terapie doplňuje o cílené cvičení s využitím jógy, DNS a ComplexCore. Jeho hlavním cílem je motivovat klienta ke zdravému životnímu stylu a podporovat jej ve sportovních aktivitách.
Mgr. Michaela Farová
Fyzioterapeutka
Po bakalářském studiu fyzioterapie na Jihočeské univerzitě dokončila magisterské studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Zkušenosti získala na stážích v rehabilitačních zařízeních v ČR i zahraničí , např. Litva, Rakousko, Nepál. K práci se sportovci ji přivedla atletika, kterou závodně dělala více než 10 let. Nyní působí jako fyzioterapeutka u italské a rakouské reprezentace v různých sportech. Při práci ráda kombinuje více fyzioterapeutických konceptů. Absolvovala kurzy jako suchá jehla, kineziotaping a mobilizace v kontextu svalových řetězců. Ve volném čase se věnuje běhání, cestování a volejbalu.