Naše služby

Klinika rehabilitace ReGeneo poskytuje služby v oboru rehabilitace a fyzioterapie. Rádi Vás uvítáme v naší nově zrekonstruované ambulanci, kde se o Vás postará tým zkušených lékařů a fyzioterapeutů. Jsme nestátní nesmluvní zdravotnické zařízení.

Ortopedické konzultace dětí i dospělých

Ortopedické konzultace u nás nabízí možnost vyšetření a navržení vhodného léčebného postupu při akutních i chronických bolestech pohybového aparátu, po úrazech nebo po ortopedických operacích. Mohou posloužit také jako pomoc při rozhodování o nutnosti či vhodnosti operačního zákroku.

Vyšetření rehabilitačním lékařem

Rehabilitační lékař je, mezi všemi obory medicíny, nejpovolanější odborník na problematiku pohybové soustavy. Díky svému komplexnímu vzdělání zahrnující neurologickou, ortopedickou a interní problematiku dokáže určit, zdali potíže souvisí se strukturálními změnami na kostech či kloubech, nebo zda jsou spíše funkčního charakteru, vycházející z dysbalance svalů a ostatních měkkých tkání. Díky tomu dokáže vytvořit rehabilitační program individuálně pro každého pacienta.

Fyzioterapie dospělých

Problémy s pohybovým aparátem jsou často způsobeny špatnými pohybovými stereotypy a návyky, které vedou k dlouhodobému přetížení, bolestem, svalové nerovnováze a dysbalanci. Tyto obtíže lze odstranit pravidelnou fyzioterapií. Terapie a cvičení pod vedením zkušeného fyzioterapeuta jsou také považovány za nejdůležitější prvek v prevenci těchto bolestí a zranění pohybového systému.

Fyzioterapie dětí

Fyzioterapie u dětí se nejčastěji zabývá korekcí vadného držení těla, plochonožím, poúrazovými stavy, úpravou pohybových stereotypů nebo obtížemi z přetížení sportem. Kromě toho je důležitá zejména v prevenci těchto stavů a pro nastavení zdravého růstu a motorického vývoje, nejen u sportujících dětí. Na naší klinice pracujeme s dětmi od 3 let a terapii vždy přizpůsobujeme individuálnímu stavu dítěte.

Fyzioterapie v těhotenství a po porodu

Během těhotenství dochází u žen ke změnám nejen na úrovni hormonální a orgánové, ale mění se také stavba těla a zatížení pohybového systému. To vše často způsobuje bolesti zad, bolesti v oblasti lopatek, hrudníku, hlavy nebo chodidel, které lze správným zásahem fyzioterapeuta efektivně odstranit nebo jim předcházet. Zároveň je během těhotenství pro budoucí maminky důležitá přiměřená dávka pohybu k udržení dobré fyzické i psychické kondice. Totéž platí i po porodu, kde fyzioterapie a správné cvičení zásadně pomáhají urychlit poporodní rekonvalescenci a dodat tělu zpět potřebnou sílu.

Pooperační fyzioterapie

Každá operace, ať už pohybového aparátu nebo vnitřních orgánů zásadně ovlivňuje naše tělo. Včasně zahájená pooperační fyzioterapie urychluje návrat k běžným aktivitám a výrazně urychluje rekonvalescenci.

Fyzioterapie u sportovců

Cílem sportovní fyzioterapie je kromě léčby akutních úrazů sportovce a jeho rychlého návratu zpět ke sportovní aktivitě, také prevence a analýza pohybových vzorů a programů. Pokud je pohyb prováděn správně a dostatečně ekonomicky, zlepšuje se i kvalita sportovního výkonu a snižuje se riziko zranění a přetížení. Proto by fyzioterapie měla být součástí přípravy každého sportovního odvětví.

Rehabilitace u post-covidového syndromu

Po prodělaném onemocnění Covid-19 mohou přetrvávat následky, které zhoršují kvalitu života a které souhrnně označujeme jako post-covidový syndrom. Mezi časté příznaky patří kašel, únava, bolesti svalů a kloubů, nevýkonnost, ztráta svalové síly, poruchy spánku a další. Tyto problémy může vyřešit nebo zmírnit dobře vedená rehabilitace, která by měla být zahájena co nejdříve po ukončení izolace, ideálně dva týdny po odeznění akutních příznaků nemoci.

více

Vysokovýkonová laserová terapie / Theal Therapie

Naše pracoviště je vybaveno moderním vysokovýkonovým terapeutickým laserem s výkonem 30W (pulzně až 60W). Tento přístroj využívá kombinaci čtyř vlnových délek, které zlepšují přenos kyslíku červenými krvinkami, snižují dráždivost nervových zakončení a cíleně působí na hojení svalů, vazů, kloubů a kůže. Tato rychlá, účinná a bezbolestná terapie je vhodná pro léčbu akutních i chronických bolestí kloubů a páteře, distorzí, natržení svalů, pooperační terapii, léčbu posttraumatických otoků nebo zánětlivých procesů. Vhodná je v kombinaci s lokální kryoterapií, tzv. CHELT terapie. Laserová terapie je vhodná i pro děti.

Lokální kryoterapie

Při tomto ošetření je vystavena léčená část těla rychlému ochlazení na velmi nízkou teplotu. Efekt je výrazně analgetický, podpoří se pozitivní metabolické procesy, dojde odplavení nežádoucích látek z dané oblasti. Kryoterapie tlumí zánět, působí proti otokům, urychluje hojení. Vhodná je například u pooperačních a poúrazových stavů, hematomů, při artróze či u revmatických onemocnění.

CHELT terapie

Kombinace rychlého lokálního ochlazení postižení oblasti s aplikací našeho vysokovýkonového laseru je moderní CHELT terapie, která spojuje výhody a zesiluje efekt obou těchto metod. Je vhodná i pro děti, především na bolestivé syndromy sportujících dětí (např. Osgood – Schlatterova nemoc a další).

Tecar terapie

Tecar terapie je moderní fyzikální terapie, kdy díky vysokofrekvenčnímu proudu, procházejícímu mezi dvěma elektrodami, dochází k aktivaci reparačních a regeneračních procesů měkkých tkání. Tecar terapie prohřívá hluboko uložené postižené svaly, aktivuje buněčný metabolismus a urychluje hojení. Díky urychlení průtoku krve ošetřovanými tkáněmi dochází k rychlému ústupu otoků a může být i vhodnější náhradou klasické masáže. Terapie je ideální pro pooperační stavy, regeneraci po sportovním výkonu. Náš přístroj je využíván mnoha profesionálními sportovními kluby, mimo jiné i AC Milan.

Magnetoterapie

Jedná se o terapii s využitím pulzního magnetického pole. Hlavními účinky jsou regenerace, urychlení hojení a vstřebávání otoku. Metoda je vhodná například při akutním dráždění kořenového nervu, výhřezu meziobratlové ploténky nebo při zhoršení bolestí při artróze. Urychluje hojení zlomenin, přetížených šlach i úrazů měkkých tkání. Jako jedna z mála je vhodná i pro děti.

Elektroterapie a terapeutický ultrazvuk

Tyto metody se používají jako podpůrná terapie, která zefektivňuje práci fyzioterapeuta. Jejich hlavním efektem je snižování bolesti, zrychlení hojení a uvolňování svalových spasmů.

Terapie pánevního dna

Inkontinence moči a stolice, bolestivá menstruace, funkční neplodnost, migrény - toto je jen zlomek potíží, které mohou být zapříčiněny nedostatečnou či nesprávnou funkcí svalů pánevního dna a mohou být zmírněny nebo odstraněny pravidelným cvičením. Svaly oblasti pánve jsou také jedny z nejdůležitějších svalů zajišťujícím správné držení těla včetně krční páteře a hlavy. Jejich správná aktivita bývá také často ovlivněna u mužů následkem operace prostaty.

Kineziotaping

Použití elastických pásek zažívá v posledních letech v rehabilitaci výrazný boom. Lze je s efektem použít nejen k uvolňování svalových spasmů při vertebroalgických potížích, ale i jako prostředek ke zpevnění jednotlivých kloubů, například kotníků nebo ramen po úrazech a během sportování.

Masáže

Metoda, při které se specifickými manuálními postupy na měkkých tkáních a svalech zmírňují bolesti, zlepšuje krevní oběh a uvolňuje stresové napětí. Masáže napomáhají regeneraci organismu a zlepšují výživu tkání. Pravidelné masáže působí preventivně, udržují přirozené napětí svalstva a zlepšují tělesnou imunitu. Dopřát si můžete masáž relaxační s použitím aromatických olejů, klasickou či sportovní a rekondiční masáž.

Semináře

Pořádání odborných seminářů a dalších vzdělávacích akcí pro lékaře i fyzioterapeuty